Artiklid

Väike valik Askur Alase erinevates ajakirjandusväljaannetes ilmunud artiklitest.

Osmussaare Odini haua müstikat harutades

Kas Odini haud on Osmussaarel? Rahvapärimuse kohaselt tuleneb Osmussaare rootsikeelne nimi Odensholm muinaspõhja peajumalast Odinist, kes olla sinna maetud.

(ajakiri “Ajalugu”, september-oktoober 2017)

Loe lugu

Viikingid, saagad ja Eesti

Skandinaavia viikingid olid Eestiga lähedalt seotud nii sõjategevuse kui kaubanduse kaudu ning ka meie esivanemaid peeti muinaspõhja saagades viikingiteks.

(ajakiri “Ajalugu”, 2017)

Loe lugu

Islandi endine välisminister: Eesti peaks Hispaaniale abi pakkuma

Intervjuu endise Islandi välisministri Jón Baldvin Hannibalssoniga seoses Kataloonia iseseisvuspüüdlustega

(“Eesti Päevaleht, oktoober 2017)

Loe intervjuud

Miks Islandist ei saanud piraadivabariiki?

VIIKINGITE KATSE PIRAATLUSES: Islandi giid ja tõlkija Askur Alas analüüsib, miks varem 43% toetust omanud ja seetõttu maailma meedia tähelepanu keskpunktis olnud Islandi Piraadipartei parlamendivalimistel põrus, saades vaid 14,5% häältest.

(ajaleht “KESKUS”, november 2016)

Loe lugu

Island, Panama paberid ja eliidi kriis

Väike Islandi riik on sattunud maailma eliidi korruptiivsust paljastava Panama paberite lekkeskandaali keskele – peaaegu samamoodi, nagu see saareriik oli ka maailma 2007/2008. aasta finantskriisi üks musternäide. Olukorrast annab ülevaate ajakirjanik, tõlkija ja Islandi reiside giid Askur Alas.

(“Telegram, aprill 2016)

Loe siit

Panama paberid: miks 1% superrikkaid saavad aina rikkamaks

Panama paberite rekordiline infoleke kiskus eesriide maailmas süveneva varandusliku ebavõrdsuse varjatud poolelt, näidates, kuidas eliit seadusi väänates varjab oma varandust ja hoidub maksudest – ehk kuidas rikkad lähevad rikkamaks ja vaesed vaesemaks,“ kirjutab jätkuloona artiklile “Island, Panama paberid ja eliidi kriis“ vabakutseline ajakirjanik Askur Alas.

(“Telegram”, aprill 2016)

Loe siit

KAS E-SIGARETI TARVITAMINE ON IKKA SAMA KAHJULIK KUI SIGARETI SUITSETAMINE?

Palju suitsetajaid on läinud üle E-sigareti tõmbamisele ehk veipimisele. Kas see on tõesti sama kahjulik nagu suitsetamine, nagu väidab Tervise Arengu Instituut?

(Eesti Ekspress, jaanuar 2016)

Vajuta siia

MIKS KÕIK TAHAVAD ISLANDILE?

Pärast viimatist majanduskriisi on Island muutunud pööraselt populaarseks reisisihtkohaks, mille ebamaist ilu ja erakordsust tuleb – hoolimata kallidusest ja kaugusest – avastama üha rohkem eestlasi.

(Maaleht, november 2015)

Vajuta siia

ISLANDLASED TAHAVAD PÕGENIKKE – JA PALJU

Ajal, mil märkimisväärne osa eestlasi kardab paaniliselt mõnesaja põgeniku saabumist, tahaksid islandlased tuhandeid sõjapõgenikke vastu võtta, kirjutab Telegramile Islandi kultuurireiside giid, tõlkija ja ajakirjanik Askur Alas

(Telegram, september 2015)

Vajuta siia

UUS LASTEKAITSESEADUS: KAS LAPSI HAKATAKSE MASSILISELT PEREDELT ÄRA VÕTMA?

2016. aasta 1. jaanuarist jõustuva lastekaitseseaduse üheks eeskujuks on Norra lastekaitsesüsteem, mida mõned võrdlevad Gestapoga. Samas on neid, kes näevad lastekaitseseaduse kriitikas Vene propaganda karvast kätt.

(Telegram, juuni 2015)

Vajuta siia